SKOK!: Odmietame návrat do stredoveku

SKOK!: Odmietame návrat do stredoveku

Slovenská občianska koalícia SKOK! dôrazne odmieta predloženú novelu ústavy z dielne Štefana Kuffu, Mariána Kvasničku a Jozefa Mikloška.  Je nemysliteľné plošne zakazovať  interrupcie ústavným zákonom.

„Niektoré aspekty ľudského života by nemali byť regulované zákonmi, a ani štát by do nich nemal zasahovať. Sloboda každého občana v rozhodovaní by mala byť zachovaná, rovnako aj v oblasti partnerských vzťahov. Zasahovanie do slobody rozhodovania občanov, predovšetkým žien, nie je demokratické a ani ľudské. Návrh trojice poslancov vracia Slovensko do stredoveku,“ upozornil predseda strany SKOK! a poslanec NR SR Juraj Miškov.

SKOK! odmieta akceptovať obmedzovanie slobody pri rozhodovaní sa o súkromných veciach každej ženy. Politici KDH a ich klony by mali prestať rozhodovať za ľudí, a už vôbec by nemali prikazovať ženám ako majú žiť, prostredníctvom ústavných zákonov. Predložená novela Ústavy navrhuje ústavný zákaz interrupcií, ako aj registrovaných partnerstiev.

„Trojica ultrakonzervatívnych poslancov navrhuje aj zrušiť zákon č. 73/1996 Zb. o umelom prerušení tehotenstva a v novele Ústavy rovnako navrhujú zákaz umelého oplodnenia, odoberania, získavania a využívania buniek vrátane embryonálnych kmeňových buniek,“ uzavrel Miškov.

Už po februárovom referende, ktoré bolo namierené proti ľuďom s inou sexuálnou orientáciou a následnom pochode za život sme upozorňovali, že tieto snahy o obmedzovanie slobody budú pokračovať aj konkrétnymi legislatívnymi návrhmi.

Pre SKOK! je sloboda rozhodovania jednotlivca, v tomto prípade žien, kľúčovou hodnotou.  

Kalendár udalostí

Najbližšie udalosti
Žiadna udalosť
Blog

O čo všetko by sme prišli vystúpením z Európskej únie

Tomáš zhrnul fakty, o čo všetko by Slovensko prišlo, ak by sme vystúpili z EÚ. My v SKOKu vrátane Tomáša sme presvedčení, že nie je žiadna iná lepšia alternatíva v dnešnom svete pre Slovensko, ako byť aktívnou súčasťou Európskej únie. V dobe, kedy viac než predtým sa vo verejnom priestore vyskytujú rôzne klamstvá a polopravdy o "zlom Bruseli" je veľmi dôležité, narábať s faktami a hovoriť pravdu.

Miškov zo Skoku: S Radičovou sa hanbíme priznať k liberálom pre ľudí ako Sulík a Rusko

Nie som človek pre pozície, som človek, ktorý chcel vždy niečo presadiť. Ak sa pýtate, kde sa osobne vidím o štyri roky, tak odpoviem, že pre mňa je podstatné v prvom rade to, aby sme presadili veci, s ktorými sme v roku 2010 išli do politiky.

Platy učiteľov? Nutná, no nie postačujúca podmienka (jurajmiskov)

Prosím vás, kam sme to dobačovali, keď stovky tisíc ľudí závidia ešte aj učiteľom, ktorí majú na Slovensku najnižšie platy spomedzi vyspelých krajín?

Vaše údaje boli úspešne odoslané. Ďakujeme za podporu.